sobota, 27 listopada 2021; w sklepie jest 4717 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO/IEC 27001:2019 (z suplementem elektronicznym)

Konrad Gałaj-Emiliańczyk

Wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji zgodnie z normą ISO/IEC 27001:2019 (z suplementem elektronicznym)

symbol: PGK1405e
objętość: 212 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: 2021
ISBN: 978-83-7804-746-9
cena:
170,00 144,50 zł + 5% VAT
(brutto: 151,72 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis
W publikacji przedstawiono praktyczne działania, jakie powinna podjąć organizacja, by wdrożyć System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) zgodnie z normą ISO/IEC 27001:2019. Książka kierowana jest zarówno do dużych korporacji, jak również do średnich i tych najmniejszych podmiotów, które choć nie planują certyfikować swojego SZBI na zgodność z normą, to jednak chcą zabezpieczyć posiadane dane w sposób zgodny z najnowszym międzynarodowym standardem.

Omówiono m.in. takie zagadnienia, jak:
  • jakie zasoby będą potrzebne, by zarządzać bezpieczeństwem informacji?   
  • czy warto starać się o certyfikat ISO/IEC 27001?
  • przygotowanie do wdrożenia SZBI
  • cele stosowanych zabezpieczeń wraz z opisem ich realizacji
  • ryzyko w bezpieczeństwie informacji
  • wdrożenie SZBI
  • utrzymanie SZBI
  • audyt wewnętrzny SZBI
  • SZBI a zgodność z prawem
  • doskonalenie SZBI.
 
Autor przedstawia również praktyczne przykłady wdrożenia poszczególnych procedur oraz problemy wiążące się z ich utrzymaniem i skutecznością działania.
Dodatkowo publikacja zawiera praktyczny suplement w wersji elektronicznej zawierający Plan wdrożenia SZBI, który w sposób przejrzysty przedstawia krok po kroku, jak organizacja może wdrożyć swój SZBI. Plik suplementu jest do pobrania przez Internet, a instrukcja postępowania została zamieszczona w książce. Korzystanie z suplementu wymaga oprogramowania MS Office.
 
o autorze
Konrad Gałaj-Emiliańczyk

Prawnik, inspektor ochrony danych, audytor wiodący systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg normy ISO27001, audytor wiodący systemu zarządzania ciągłością działania wg normy PN-EN ISO 22301, wykładowca Studiów Podyplomowych Politechniki Białostockiej na Wydziale Inżynierii Zarządzania. Samodzielnie przeprowadził ponad 700 otwartych szkoleń i warsztatów dla inspektorów ochrony danych. Zawodowo zajmuje się m.in. kontrolą i audytem w zakresie bezpieczeństwa informacji, ciągłości działania, tworzeniem wewnętrznych procedur i dokumentacji oraz sporządzaniem opinii prawnych w ramach prowadzonej działalności konsultingowej https://www.chron-dane.eu Odpowiedzialny za bezpieczeństwo informacji w kilkunastu podmiotach. Koordynator projektów wdrażania SZBI, SZCD oraz RODO w szeregu organizacji sektora prywatnego i publicznego.

 

NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor