czwartek, 29 października 2020; w sklepie jest 4629 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
VAT. Komentarz do zmian – mechanizm podzielonej płatności – nowa matryca stawek VAT – wiążąca informacja stawkowa – biała lista podatników VAT – nowe zasady dotyczące deklaracji i JPK (e-book)

Beata Hudziak-Nagórska (red.), Paweł Godlewski, Magdalena Mucha, Izabela Wieczorkowska

VAT. Komentarz do zmian – mechanizm podzielonej płatności – nowa matryca stawek VAT – wiążąca informacja stawkowa – biała lista podatników VAT – nowe zasady dotyczące deklaracji i JPK (e-book)

symbol: eBPG1357
objętość: 420 str.
format: PDF | zawarty w instalatorze.exe (dostawa online)
wydanie: 2019
wymagania: system operacyjny MS Windows, Acrobat Reader
ISBN: 978-83-7804-806-0
cena:
180,00 153,00 zł + 5% VAT
(brutto: 160,65 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
opis


Komentarz do najważniejszych zmian w ustawie o podatku od towarów i usług, wprowadzonych:
 • ustawą z dnia 12 kwietnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1018),
 • ustawą z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1520),
 • ustawą z dnia 31 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych (Dz.U. poz. 1495) oraz
 • ustawą z dnia 9 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1751).
 
Autorzy, doradcy podatkowi z wieloletnim doświadczeniem,  w przejrzysty sposób omawiają zmiany dotyczące m.in.:
 • mechanizmu podzielonej płatności,
 • nowej matrycy stawek VAT,
 • wiążącej informacji stawkowej,
 • białej listy podatników VAT,
 • ograniczeń w zwolnieniu podmiotowym,
 • nowych zasad wystawiania faktur do paragonów,
 • doprecyzowania warunków wykreślenia z rejestru VAT podatników nieskładających deklaracji,
 • uproszczeń korekty VAT naliczonego w przypadku powrotu do zwolnienia,
 • nowych zasad dotyczących deklaracji i JPK,
 • nowych sankcji za błędy w ewidencji.
Dodatkowo w e-booku zawarto wiele praktycznych przykładów, a także ujednolicony tekst ustawy o podatku od towarów i usług z wyróżnieniem zmian obowiązujących od 1, 23 i 29 listopada 2019 r. oraz 1 stycznia, 1 kwietnia i 1 lipca 2020 r.
 
o autorze
Beata Hudziak-Nagórska

Doradca podatkowy z ponadpiętnastoletnim doświadczeniem. Zajmuje się m.in.: wspomaganiem w kontaktach z organami podatkowymi, organami kontroli skarbowej oraz w postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Specjalizuje się w podatku od towarów i usług oraz w podatku dochodowym od osób fizycznych, w szczególności w zakresie rozliczeń podatkowych w osobowych spółkach prawa handlowego, a także doradztwie w realizowaniu transakcji restrukturyzacyjnych, kapitałowych, jak i związanych z formą prawną z punktu widzenia księgowego, podatkowego i prawnego. Autorka książek, artykułów w prasie fachowej i innych publikacji. 
Paweł Godlewski

Doradca podatkowy. Absolwent Administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Podyplomowych Studiów Skarbowości Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Zajmuje się przygotowywaniem analiz i opinii podatkowych oraz materiałów szkoleniowych.
Magdalena Mucha

Doradca podatkowy z czternastoletnim doświadczeniem zawodowym. Zajmuje się m.in. bieżącym doradztwem podatkowym (VAT, CIT, PIT, ZUS), zagadnieniami związanymi z opodatkowaniem transgranicznym, cenami transferowymi oraz prowadzeniem szkoleń. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych. Autorka książek i artykułów o tematyce podatkowej.
Izabela Wieczorkowska

Doradca podatkowy. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; wieloletni pracownik administracji skarbowej. Zajmuje się przygotowywaniem analiz i opinii podatkowych, opracowywaniem dokumentacji podatkowych, a także wsparciem merytorycznym w postępowaniach kontrolnych prowadzonych przez organy podatkowe.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor