wtorek, 26 października 2021; w sklepie jest 4710 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
VAT 2021 – komentarz do zmian – ujednolicony tekst ustawy
Nowość

Beata Hudziak-Nagórska (red.), Paweł Godlewski, Magdalena Mucha, Krystyna Biela

VAT 2021 – komentarz do zmian – ujednolicony tekst ustawy

symbol: PGK1419
objętość: 380 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: 2021
ISBN: 978-83-7804-759-9
cena:
190,00 zł + 5% VAT
(brutto: 199,50 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis
Autorzy, doradcy podatkowi z wieloletnim doświadczeniem,  w szczegółowy i przejrzysty sposób omawiają zmiany dotyczące m.in.:
 • faktur korygujących „in minus” oraz „in plus”,
 • ujednolicenia zasad przeliczania walut,
 • opodatkowania zaliczek z tytułu eksportu,
 • wiążącej informacji stawkowej,
 • białej listy podatników,
 • wyłączenia z zakazu odliczenia nabycia refakturowanych usług noclegowych,
 • solidarnej odpowiedzialności i mechanizmu podzielonej płatności,
 • sankcji VAT,
 • systemu zwrotu podatku podróżnym (TAX FREE).
Dodatkowo w książce zawarto wiele praktycznych przykładów, a także ujednolicony tekst ustawy o podatku od towarów i usług z wyróżnieniem zmian wprowadzonych:
 • ustawą z dnia 27 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U poz. 2419), obowiązujących od dnia 1 stycznia 2021 r., 1 czerwca 2021 r. oraz 1 stycznia 2022 r. oraz
 • ustawą z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych (Dz.U. poz. 2320) obowiązujących od dnia 1 lipca 2021 r.
 
o autorze
Beata Hudziak-Nagórska

Doradca podatkowy z siedemnastoletnim doświadczeniem. Zajmuje się m.in. wspomaganiem w kontaktach z organami podatkowymi, organami kontroli skarbowej oraz w postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Specjalizuje się w podatku od towarów i usług oraz w podatku dochodowym od osób fizycznych, w szczególności w zakresie rozliczeń podatkowych w osobowych spółkach prawa handlowego, a także doradztwie w realizowaniu transakcji restrukturyzacyjnych, kapitałowych, jak i związanych z formą prawną z punktu widzenia księgowego, podatkowego i prawnego. Autorka książek, artykułów w prasie fachowej i innych publikacji.
Paweł Godlewski

Doradca podatkowy z kilkuletnim stażem. Absolwent kierunku Administracja i Podyplomowych Studiów Prawa karnego skarbowego na Uniwersytecie Łódzkim oraz Podyplomowych Studiów Skarbowości na Uniwersytecie Śląskim. Zajmuje się obsługą postępowań podatkowych i sądowoadministracyjnych. Specjalizuje się w procedurach podatkowych oraz zagadnieniach związanych z prawem karnym skarbowym.
Magdalena Mucha

Doradca podatkowy z czternastoletnim doświadczeniem zawodowym. Zajmuje się m.in. bieżącym doradztwem podatkowym (VAT, CIT, PIT, ZUS), zagadnieniami związanymi z opodatkowaniem transgranicznym, cenami transferowymi oraz prowadzeniem szkoleń. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych. Autorka książek i artykułów o tematyce podatkowej.
Krystyna Biela

Doradca podatkowy z ponad dziewięcioletnim doświadczeniem. Zajmuje się m.in. bieżącym doradztwem podatkowym oraz postępowaniami przed sądami administracyjnymi. Specjalizuje się w międzynarodowym prawie podatkowym i podatku od towarów i usług.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor