czwartek, 1 października 2020; w sklepie jest 4740 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Utrzymanie i kontrola okresowa obiektów budowlanych
(z suplementem elektronicznym)

Michał Substyk

Utrzymanie i kontrola okresowa obiektów budowlanych (z suplementem elektronicznym)

symbol: PGK1059e
objętość: 198 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: II, 2016
ISBN: 978-83-7804-278-5
cena:
160,00 zł + 5% VAT
(brutto: 168,00 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis


Każdy obiekt budowlany wymaga, aby o niego dbać, a zatem wymaga nieustannego utrzymywania w dobrym stanie technicznym, funkcjonalnym i estetycznym, dzięki czemu będzie mógł służyć właścicielowi zgodnie z przeznaczeniem. Bardzo ważną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa korzystających z niego osób. Bezpieczeństwo to osiąga się dzięki niedopuszczeniu do powstawania awarii i katastrof budowlanych.

Przepisy Prawa budowlanego zawierają ścisłe wytyczne na temat tego, w jaki sposób należy prowadzić obsługę nieruchomości, by utrzymać ją w dobrym stanie technicznym. Zobowiązują one właściciela lub zarządcę do kontrolowania obiektu w aspekcie stanu technicznego, usuwania nieprawidłowości i dbałości o nieruchomość. Co ważne, zmiany prawa idą w kierunku zwiększenia obowiązków i odpowiedzialności właściciela i zarządcy nieruchomości w zakresie zapewnienia bezpiecznej eksploatacji nieruchomości.

W II wydaniu publikacji omówione zostały praktyczne aspekty obowiązków nałożonych przez znowelizowane w ostatnich latach przepisy Prawa budowlanego na właściciela i zarządcę, w tym obowiązkowych kontroli (przeglądów). Opracowanie powstało w oparciu o przepisy, literaturę, doświadczenie własne autora. Wykorzystane zostały komentarze dostępne na stronach internetowych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego i Ministerstwa Infrastruktury. Załącznikiem do niniejszej publikacji są przykłady formularzy różnego rodzaju protokołów, w tym protokołu inwentaryzacji obiektu budowlanego i protokołów z obowiązkowych kontroli.

Dołączony do opracowania suplement elektroniczny zawiera edytowalne wzory tych formularzy, a także teksty najważniejszych przepisów (plik suplementu jest do pobrania przez Internet, instrukcję postępowania zamieszczono w książce).
 
multimedia

o autorze
Michał Substyk

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie, jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości od 2001 roku.
Od połowy lat 90. jest związany z gospodarką i zarządzaniem zasobami mieszkaniowymi, początkowo spółdzielczymi, a później powstałymi w wyniku realizacji projektów deweloperskich. Uczestniczył w realizacji projektów deweloperskich, w których jednym z obszarów jego działalności było zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi, w tym ich organizowanie i przekazywanie im zarządu nieruchomością.
Od 2009 roku prowadzi własną działalność gospodarczą, między innymi w zakresie zarządzania nieruchomościami, a przede wszystkim wspólnotami mieszkaniowymi.
Jest członkiem honorowym Stowarzyszenia Przedsiębiorczości w Nieruchomościach, oraz członkiem zwykłym Stowarzyszeń Zarządców Nieruchomości „Warecka”. Był członkiem Komisji Odpowiedzialności Zawodowej zarządców nieruchomości.
Jest autorem licznych publikacji, w tym książkowych, oraz renomowanym wykładowcą na kursach i szkoleniach obejmujących szeroką tematykę związaną z nieruchomościami, a w szczególności z zarządzaniem nimi.NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor