wtorek, 21 stycznia 2020; w sklepie jest 4605 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Spółka z o.o. – dokumentacja wewnętrzna z komentarzem. 209 wzorów uchwał, umów, pozwów, wniosków, ogłoszeń i innych pism (z suplementem elektronicznym)

Bogusław Nowakowski, Renata Mroczkowska

Spółka z o.o. – dokumentacja wewnętrzna z komentarzem. 209 wzorów uchwał, umów, pozwów, wniosków, ogłoszeń i innych pism (z suplementem elektronicznym)

symbol: PGK814e
objętość: 524 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: III, 2013
ISBN: 978-83-7804-086-6
cena:
210,00 zł + 5% VAT
(brutto: 220,50 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis


Kompletny zbiór dokumentów wewnętrznych z możliwością ich edycji i wydruku

„Każdy, kto chce założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub właśnie ją założył, a nie ma funduszy na profesjonalną obsługę prawną powinien kupić książkę Bogusława Nowakowskiego i Renaty Mroczkowskiej. Stanowi ona unikatowy zbiór dokumentów wewnętrznych związanych z funkcjonowaniem spółki. Wzory pism są zebrane w 15 rozdziałach.
Autorzy krok po kroku pokazują m.in. jakie dokumenty są niezbędne przy tworzeniu spółki, zasilaniu jej kapitałem, także w formie pożyczki wspólników, zmianie umowy, przekształceniu czy likwidacji, itp.

Na blisko 550 stronach prezentują oni wzory 209 uchwał, umów, pozwów, wniosków, ale także komentują dotyczące ich przepisy Kodeksu Spółek Handlowych.”
Z recenzji „Rzeczypospolitej”


Dokumenty zostały opracowane wg schematu (zobacz szczegóły): od utworzenia spółki i ustanawiania władz, przez m.in.:
  • dopłaty,
  • rozporządzanie udziałem,
  • wyłączenia wspólnika,
  • podział zysku,
  • umowy pożyczki,
aż do
  • zmian w umowie,
  • rozwiązania spółki lub jej przekształcenia.

W obecnym wydaniu wszystko o możliwości zawrcia umowy spółki przy wykorzystaniu gotowego wzorca umowy oraz jej elektroniczna rejestracja.

Ważne – każdy dokument opatrzony zrozumiałym, praktycznym komentarzem, wskazującym podstawę prawną danej czynności i obowiązki z nią związane.

Uwaga!
Integralną częścią pozycji jest suplement elektroniczny
(dokumentacja w formie MS Word), dający możliwość bezpośredniej pracy na plikach, uzupełnienia o dane, zapisu, wydruku itp.
multimedia

recenzje
Każdy, kto chce założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub właśnie ją założył, a nie ma funduszy na profesjonalną obsługę prawną powinien kupić książkę Bogusława Nowakowskiego i Renaty Mroczkowskiej. Stanowi ona unikatowy zbiór dokumentów wewnętrznych związanych z funkcjonowaniem spółki. Wzory pism są zebrane w 15 rozdziałach.

Autorzy krok po kroku pokazują m.in. jakie dokumenty są niezbędne przy tworzeniu spółki, zasilaniu jej kapitałem, także w formie pożyczki wspólników, zmianie umowy, przekształceniu czy likwidacji, itp.

Na blisko 550 stronach prezentują oni wzory 209 uchwał, umów, pozwów, wniosków, ale także komentują dotyczące ich przepisy Kodeksu Spółek Handlowych.


Jest to już trzecie wydanie „Spółki z o.o.”, które uwzględnia ostatnie zmiany w KSH, w tym możliwość rejestracji spółki on-line.
Integralną częścią książki jest płyta CD na której wszystkie wzory zostały zamieszczone w formacie dokumentów MS Word.
Umożliwia ona bezpośrednią pracę na plikach i uzupełnienie ich o indywidualne dane.
„Rzeczpospolita”, 5 grudnia 2012 r.

RECENZJA DO WYDANIA II

Książka o:
wszystkich czynnościach, jakich dokonują wspólnicy i sama spółka z o.o.

Książka dla: wspólników, władz spółek, prawników

Dlaczego warto ją mieć: Ponieważ pomaga prowadzić najpopularniejszą na polskim rynku spółkę, tzn. sp. z .o.o. Osoby związane z prowadzeniem działalności w tej formie prawnej nie zawsze bowiem wiedzą, jak zgodnie z przepisami należy formułować dokumenty wewnętrzne, kto i jak powinien podpisywać uchwały i wszelkie pisma kierowane do adresatów zewnętrznych, które wydarzenia i jak należy dokumentować, jakie dokumenty muszą być rejestrowane. Dlatego książka powinna znaleźć się w bibliotece każdego biznesmena.

„Dziennik Gazeta Prawna”, 18 października 2011 r.
RECENZJA DO WYDANIA I

Do przepisów o spółce z ograniczoną odpowiedzialnością powstało już co najmniej kilkadziesiąt komentarzy. Nadal jednak istnieje zapotrzebowanie na porady i podpowiedzi, jak postąpić w konkretnej sytuacji. Dużą pomocą będzie na pewno ta oto książka, jako zbiór dokumentów wewnętrznych związanych z rzeczywistym funkcjonowaniem spółki z o.o. -uchwał, umów, pozwów, wniosków, ogłoszeń, wezwań, zawiadomień i innych pism. Wszystkie, zebrane w 14 rozdziałach, prowadzą czytelnika od momentu przygotowania umowy lub aktu założycielskiego, poprzez etap spółki w organizacji i ustanowienia władz, aż do jej likwidacji, przekształcenia lub połączenia z inną spółką. Osobne rozdziały zostały poświęcone dokumentacji związanej m.in. z dopłatami, umorzeniem udziałów, wyłączeniem wspólnika, podziałem zysku, zmianą umowy spółki. Książka zyskała rekomendację "Rzeczpospolitej".
„Rzeczpospolita”, Dobra Firma, 21 lutego 2007 r.
o autorze
Bogusław Nowakowski

Radca prawny specjalizujący się w zagadnieniach spółek prawa handlowego, sądowym postępowaniu egzekucyjnym oraz nietypowych kontraktach handlowych. 
Renata Mroczkowska

Prawnik, autorka licznych publikacji z zakresu prawa cywilnego, handlowego i prawa pracy.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor