piątek, 25 czerwca 2021; w sklepie jest 4689 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Różnice kursowe. Instruktaż przeliczania w aspekcie podatkowym i bilansowym z przykładami

Katarzyna Szaruga

Różnice kursowe. Instruktaż przeliczania w aspekcie podatkowym i bilansowym z przykładami

symbol: RFK789
objętość: 102 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: III, 2012
ISBN: 978-83-7804-063-7
cena:
110,00 zł + 5% VAT
(brutto: 115,50 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis
Praktyczny instruktaż rozliczania i ujmowania w księgach różnic kursowych z uwzględnieniem rozbieżnych regulacji bilansowych i podatkowych.

Transakcje w walutach obcych wymagają dla potrzeb ewidencji bilansowych i podatkowych, jak i sprawozdawczości finansowej przeliczenia na walutę polską.
Kursy walut obcych w miarę upływu czasu podlegają wahaniom, wpływ tych zmian musi znaleźć odzwierciedlenie w ewidencji złotówkowej.
Przeliczenie tej samej ilości waluty obcej po różnych kursach waluty obcej daje różnice w wartości złotówkowej, zwane różnicami kursowymi, które mogą mieć charakter dodatnich bądź ujemnych różnic kursowych oraz zrealizowanych lub niezrealizowanych różnic kursowych.

W publikacji:
  • szczegółowe wyjaśnienie obowiązujących zasad,
  • wskazówki ułatwiające prawidłowe zastosowanie reguł,
  • sposoby na zminimalizowanie skutków istniejących różnic rozwiązań bilansowych i podatkowych,
  • liczne praktyczne przykłady, schematy ewidencji księgowej.

Trzecie wydanie, zaktualizowane i poszerzone, uwzględnia przepisy obowiązujące od dnia 1 stycznia 2012 r. oraz najnowsze orzecznictwo i interpretacje podatkowe dotyczące różnic kursowych.
recenzje
Autorka kompleksowo omawia regulacje dotyczące różnic kursowych. Znajdziemy tu opis rozwiązań zawartych w przepisach o podatku dochodowym, ustawie o VAT oraz prawie bilansowym (w tym również w międzynarodowych standardach sprawozdawczości finansowej). Ale nie tylko. Ponad połowę opracowania zajmują 24 przykłady rozliczania różnego rodzaju transakcji walutowych. Czytelnicy dowiedzą się m.in. jak ująć zaliczki w walutach obcych oraz w jaki sposób księgować operacje związane z zagranicznymi podróżami służbowymi. Są także przykłady pokazujące sposób prowadzenia ewidencji w razie przewalutowania kredytu. Zaprezentowane zostały tez zasady ujęcia faktoringu należności zagranicznych oraz leasingu, za który raty płacone są w obcej walucie. Niektóre przykłady pokazują rozwiązania w kilku wariantach – w zależności od rozwiązań przyjętych w polityce rachunkowości firmy. W ten sposób przedstawiono mi.in. zasady wyceny rozchodu środków pieniężnych.
„Rzeczpospolita”, dodatek „Prawo i praktyka” z 8 maja 2012 r.
o autorze
Katarzyna Szaruga

Biegły rewident, dyrektor departamentu audytu UHY ECA S.A. w Zabrzu; doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej firmie audytorskiej na stanowisku kierowniczym, gdzie była odpowiedzialna zarówno za przeprowadzanie badań i przeglądów sprawozdań finansowych, jak i sporządzanie pakietów konsolidacyjnych, realizację zleceń due diligence i wycenę przedsiębiorstw; posiada bogate doświadczenie w przekształcaniu sprawozdań finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSR/MSSF), w doradztwie dla spółek giełdowych oraz spółek przygotowujących się do wprowadzenia akcji na Giełdę Papierów Wartościowych; autorka licznych publikacji z zakresu rachunkowości.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor