sobota, 23 stycznia 2021; w sklepie jest 4655 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Przewodnik po upadłości konsumenckiej – praktyczny komentarz do przepisów – wzory wniosków o upadłość konsumencką (z suplementem elektronicznym)

Michał Hajduk

Przewodnik po upadłości konsumenckiej – praktyczny komentarz do przepisów – wzory wniosków o upadłość konsumencką (z suplementem elektronicznym)

symbol: PGK1053e
objętość: 144 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: 2016
ISBN: 978-83-7804-272-3
cena:
80,00 zł + 5% VAT
(brutto: 84,00 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis
Upadłość konsumencka w języku prawniczym to procedura oddłużania osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Regulują ją przepisy ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe (tekst jedn.: Dz.U. z 2015 r. poz. 233 z późn. zm.). Z powodu zbyt rygorystycznych uregulowań prawnych przez szereg lat upadłość konsumencka była praktycznie zbiorem martwych przepisów. Wprowadzono jednak zmiany, które zdjęły z dłużnika ciężar kosztów postępowania, a co ważniejsze – znacząco złagodziły przesłanki ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Od dnia 1 stycznia 2016 r. możliwość złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej poza samym dłużnikiem ma również wierzyciel, niemniej nadal złożenie wniosku przez samego dłużnika należy do sfery jego praw, a nie obowiązków. W związku z tym dłużnik nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności z tytułu niezłożenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Niniejsza książka została napisana z myślą o osobach noszących się z zamiarem skorzystania z upadłości konsumenckiej i stanowi praktyczny przewodnik po jej procedurze – od wszczęcia aż do zakończenia.

W książce zostały zawarte m.in. informacje na temat tego:
  • kto może ogłosić upadłość konsumencką i jakie przesłanki muszą być spełnione,
  • co musi zawierać wniosek o upadłość konsumencką,
  • jakie są skutki ogłoszenia upadłości,
  • jak wygląda przebieg postępowania,
  • czym jest plan spłaty wierzycieli,
  • jak przebiega procedura zawarcia układu.

Załącznikiem do publikacji jest przykładowo wypełniony wniosek dłużnika o ogłoszenie upadłości osoby fizycznej nieprowadzącej  działalności gospodarczej, zaś w suplemencie elektronicznym zamieszczono dodatkowo wypełnione druki wniosku w trzech wersjach:

1) wniosek dłużnika prowadzącego wcześniej działalność gospodarczą, reprezentowanego przez pełnomocnika (stan niewypłacalności zaistniał w okresie prowadzenia działalności gospodarczej przed upływem okresu 10 lat od daty złożenia wniosku o upadłość konsumencką),

2) wniosek dłużnika prowadzącego wcześniej działalność gospodarczą (stan niewypłacalności zaistniał w okresie prowadzenia działalności gospodarczej ponad 10 lat przed złożeniem wniosku o upadłość konsumencką),

3) wniosek dłużniczki nieprowadzącej wcześniej działalności gospodarczej składany przez pełnomocnika (przyczyną stanu niewypłacalności stanowi choroba psychiczna dłużniczki).

Plik do pobrania przez Internet, instrukcja zamieszczona jest w książce. 

Autorem książki jest praktyk prawa upadłościowego, zajmujący się upadłością konsumencką od początku wprowadzenia tej instytucji do polskiego systemu prawnego. Publikacja zawiera praktyczną wiedzę zdobytą przez autora w toku prowadzonych dotychczas postępowań. Jest adresowana zarówno do osób bezpośrednio zainteresowanych ogłoszeniem upadłości konsumenckiej, jak i adwokatów oraz radców prawnych, którzy chcieliby zapoznać się z procedurą upadłości konsumenckiej.
o autorze
Michał HajdukAdwokat prowadzący kancelarię adwokacką www.kancelariamh.pl specjalizującą się w sprawach upadłościowych i restrukturyzacji. Praktyk z zakres procedury upadłości konsumenckiej. 
Autor blogów wupadłości.pl oraz upadłośćkonsumencka.com.pl.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor