poniedziałek, 22 lipca 2019; w sklepie jest 4541 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Przekształcanie spółek handlowych. Instrukcja obsługi (z suplementem elektronicznym)

Michał Tomczak (red.), Jakub Salwa, Katarzyna Bielat-Sadowska, Wioletta Januszczyk, Joanna Ostojska, Dominika Latawiec-Chara, Marta Mianowska

Przekształcanie spółek handlowych. Instrukcja obsługi (z suplementem elektronicznym)

symbol: PGK872e
objętość: 168 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: 2013
ISBN: 978-83-7804-137-5
cena:
170,00 zł + 5% VAT
(brutto: 178,50 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis
Skąd bierze się pomysł na przekształcenie?

Zazwyczaj stąd, iż dotychczasowa forma działalności nakłada nieakceptowane przez właścicieli ograniczenia lub też skutkuje nadmierną odpowiedzialnością właścicieli. Albo też chodzi o zwiększenie skali działalności, dostęp do kapitału, zdobycie akcjonariatu, wejście na giełdę. Niekiedy zaś chodzi po prostu o ograniczenie odpowiedzialności majątkowej czy wręcz osobistej, związanej z typem działalności gospodarczej. W innych jeszcze przypadkach przekształcenie ma przynieść bezpośrednie korzyści polegające na zmniejszeniu obciążeń podatkowych. Wreszcie niektóre rodzaje działalności wprost wymagają operowania spółką akcyjną.

Publikacja to unikatowy poradnik – instruktaż, który krok po kroku prowadzi po arkanach przekształceń:
od planu przekształcenia i dokumentacji finansowej,
poprzez czynności związane z uchwałą o przekształceniu i rejestracją,
po rozliczenia ze wspólnikami nieuczestniczącymi w przekształceniu i obowiązki ogłoszeniowe.

Oprócz zasadniczej procedury przekształceniowej szczegółowo omówiono cały katalog możliwych kierunków przekształceń spółek osobowych i kapitałowych, a także spółki cywilnej i przedsiębiorcy, osobny rozdział poświęcając przekształceniom w spółkę komandytowo-akcyjną. Całość uzupełniona gotowymi wzorami z przykładowymi danymi.

Suplement elektroniczny jest integralną częścią publikacji, która zawiera wzorcową dokumentację wykorzystywaną w procesie przekształcania spółek handlowych.
Składają się nią niezbędne formularze KRS (wniosek o rejestrację, sposób powstania, osoby uprawnione do reprezentacji spółki, przedmiot działalności, wspólnicy spółki komandytowej- wzory wypełnione i puste), a także przykładowe wzory tj.:
  • Plan przekształcenia spółki z o.o. w spółkę akcyjną wraz z załącznikami
  • Plan przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytową
  • Uchwała w sprawie przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytową
  • Plan przekształcenia spółki jawnej w spółkę komandytową
  • Plan przekształcenia spółki jawnej w spółkę z o.o.
  • Oświadczenie o przekształceniu
  • Plan przekształcenia spółki z o.o. w spółkę komandytową-akcyjną
Dokumenty przygotowane w formacie MS Word i PDF (łatwa edycja, zapis i wydruk).


Partner projektu: Tomczak i Partnerzy
recenzje
Ilu przedsiębiorców, tyle motywów przeobrażania spółek.

Proces przekształcania spółek osobowych i kapitałowych może wynikać z
  • wymogów prawnych (np. niektóre rodzaje działalności mogą być prowadzone wyłącznie przez spółki akcyjne),
  • powodów osobistych (np. związanych z chęcią ograniczenia ponoszenia odpowiedzialności majątkowej),
  • chęci dalszego rozwoju i ułatwienia możliwości zdobycia kapitału.
Przesłanką przekształcenia spółki może być także optymalizacja podatkowa bądź też przygotowanie procesu przekazania firmy młodszym pokoleniom w przypadku podmiotów rodzinnych.

Niezależnie od motywów proces przekształcenia musi zostać dobrze przygotowany, tak aby nie zakłócił prowadzonej działalności. I właśnie prezentowana książka to unikatowy poradnik – instruktarz, który krok po kroku prowadzi po arkanach przekształceń – od planu przekształcenia i dokumentacji finansowej, poprzez czynności związane z uchwałą o przekształceniu i rejestracją, po rozliczenia ze wspólnikami nieuczestniczącymi w przekształceniu i obowiązki ogłoszeniowe.

Do książki dołączony jest suplement elektroniczny, który umożliwia edycję, zapis oraz wydruk prezentowanych wzorów uchwał, protokołów, oświadczeń oraz wniosków KRS.

Autorami książki są: Jakub Salwa, Katarzyna Bielat-Sadowska, Wioletta Januszczyk, Joanna Ostojska, Dominika Latawiec-Chara, Marta Mianowska.

Praca została przygotowana pod redakcją Michała Tomczaka.

Rzeczpospolita, 26 września 2013 r.
o autorze
Michał Tomczak

Adwokat, partner i wspólnik w kancelarii Tomczak i Partnerzy. Ma wszechstronne doświadczenie w dziedzinie prowadzenia sporów sądowych. Specjalizuje się w prowadzeniu transakcji, prawie procesu deweloperskiego oraz w prawie sportowym. Autor licznych artykułów w prasie fachowej z zakresu prawa handlowego i podatkowego oraz współautor kilku opracowań prawniczych. Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.
Jakub Salwa

Adwokat, prawnik Działu Finansowania Korporacji w kancelarii Tomczak i Partnerzy. Specjalizuje się w obsłudze transakcji fuzji i przejęć oraz w prawie konkurencji. Posiada również doświadczenie w obsłudze transakcji restrukturyzacyjnych. Zajmuje się także doradztwem w zakresie prawa piłkarskiego. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim w 2009 roku. W grudniu 2012 roku ukończył aplikację adwokacką, a w marcu 2013 roku złożył pozytywnie egzamin adwokacki.
Katarzyna Bielat-Sadowska

Adwokat, prawnik Działu Nieruchomości i Inwestycji w kancelarii Tomczak i Partnerzy. Zajmuje się doradztwem w zakresie prawa cywilnego i handlowego. Posiada bogate doświadczenie w dziedzinie prawa nieruchomości, a w szczególności procesu inwestycyjnego. W 2009 roku ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a w marcu 2013 roku złożyła pozytywnie egzamin adwokacki.

Wioletta Januszczyk

Radca prawny, z kancelarią Tomaczak i Partnerzy związana była do kwietnia 2013 roku, obecnie jest partnerem w Grykowski i Januszczyk Spółka partnerska Adwokata i Radcy Prawnego. Specjalizuje się w prawie autorskim i prawie własności przemysłowej. Ma bogate doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych, głównie gospodarczych oraz o naruszenie dóbr osobistych. Ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim i Szkołę Prawa Niemieckiego przy WPiA. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie.

Joanna Ostojska

Aplikant adwokacki, prawnik Działu Nieruchomości i Inwestycji w Kancelarii Tomczak i Partnerzy. Prowadzi doradztwo w zakresie prawa cywilnego, z uwzględnieniem obrotu profesjonalnego. Specjalizuje się również w prawie medycznym, świadczy usługi na rzecz podmiotów leczniczych oraz osób wykonujących zawody medyczne, bierze także udział w sądowych procesach lekarskich. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, od 2010 roku jest doktorantem w Instytucie Prawa Cywilnego tego Wydziału, gdzie przygotowuje rozprawę doktorską na temat sądowej zmiany płci.
Dominika Latawiec-Chara

Aplikant adwokacki, prawnik Działu Nieruchomości i Inwestycji w kancelarii Tomczak i Partnerzy. Specjalizuje się w prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem umów zawieranych pomiędzy podmiotami profesjonalnymi, oraz prawie gospodarczym, w szczególności prawie spółek. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, na którym obroniła pracę magisterską na te- mat odpowiedzialności członków zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Marta Mianowska

Radca prawny, z kancelarią Tomczak i Partnerzy współpracowała do października 2011 roku. Specjalizuje się w prawie pracy i w prawie ubezpieczeń społecznych. Ma doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UW oraz Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego prowadzonego przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Uniwersytetem Cambridge.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor