wtorek, 26 października 2021; w sklepie jest 4710 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Podatek od spadków i darowizn. Komentarz (e-book)

Stanisław Bogucki, dr Arkadiusz Cudak, dr Piotr Pietrasz, dr Wojciech Stachurski, dr Krzysztof Winiarski, Aleksandra Wrzesińska-Nowacka

Podatek od spadków i darowizn. Komentarz (e-book)

symbol: eBPG1026
objętość: 435 str.
format: PDF | zawarty w instalatorze.exe (dostawa online)
wydanie: 2015
wymagania: system operacyjny MS Windows, Acrobat Reader
ISBN: 978-83-7804-473-4
cena:
170,00 zł + 5% VAT
(brutto: 178,50 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
opis


Ustawa o podatku od spadków i darowizn już od chwili wejścia w życie sprawia trudności w interpretacji i stosowaniu poszczególnych jej przepisów. Ustalenie choćby zakresu podmiotowego i przedmiotowego tej ustawy oraz obliczenie wysokości podatku i zapłaty wymaga stosowania złożonych rodzajów wykładni, w tym sięgania do innych ustaw podatkowych czy regulacji spoza prawa podatkowego. W rozwiązaniu problemów interpretacyjnych pomocne jest odwołanie się do praktyki stosowania prawa, zwłaszcza do orzecznictwa sądów administracyjnych.

W najnowszym komentarzu do przepisów ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy w bardzo wnikliwy sposób omówione zostały wszystkie aspekty opodatkowania nabycia majątku z tytułu spadku i darowizn. Co bardzo cenne – omówienia dokonano w oparciu o liczne poglądy doktryny oraz orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego, Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, Trybunału Konstytucyjnego i Sądu Najwyższego.

Autorami komentarza są wybitni eksperci – sędziowie orzekający w Izbie Finansowej oraz Izbie Gospodarczej Naczelnego Sądu Administracyjnego, autorzy publikacji z różnych dziedzin prawa, w tym prawa podatkowego i procedur podatkowych, zajmujący się działalnością popularyzatorską i naukową.
 
Stan prawny: 1 września 2015 r.
(Ustawa o podatku od spadków i darowizn, t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 86, ost. zm. poz. 1137;
z uwzględnieniem zmian obowiązujących od 1 stycznia 2016 r. – Dz.U. poz. 1045)

Podatek od spadków i darowizn […] w praktyce zawsze rodził różnorodne problemy związane zarówno z jego wymiarem, jak też poborem. […] Autorzy komentarza nie uciekają od omawiania zagadnień trudnych czy wręcz uznanych za kontrowersyjne. […] W moim przekonaniu recenzowany komentarz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom tych wszystkich, którzy oczekują rzeczowej, kompetentnej i odpowiedzialnej podpowiedzi […] w stosowaniu instytucji podatku od spadków i darowizn. […] na podkreślenie zasługuje fakt, że w omawianej pracy przywołano kilkaset wyroków NSA i WSA, wiele orzeczeń TK i SN […] autorzy przywołują i cytują bardzo obficie literaturę z tych dziedzin prawa [podatkowego, cywilnego i rodzinnego].
Z recenzji dr. hab. S. Presnarowicza z Katedry Finansów Publicznych i Prawa Finansowego Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego (Izba Finansowa)
o autorze
Stanisław Bogucki

Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, autor i współautor monografii, komentarzy, artykułów i glos z zakresu prawa podatkowego oraz procedur podatkowych, a także z zakresu prawa cywilnego i prawa konsularnego.
dr Arkadiusz Cudak

Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie, autor i współautor monografii, komentarzy, artykułów i glos z zakresu prawa podatkowego i procedur podatkowych, prawa i postępowania administracyjnego, a także z zakresu postępowania egzekucyjnego w administracji, postępowania cywilnego, w tym postępowania egzekucyjnego cywilnego.
dr Piotr Pietrasz

Sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku oddelegowany do Naczelnego Sądu Administracyjnego, naczelnik wydziału w Biurze Orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego, członek Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego, adiunkt w Zakładzie Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, autor i współautor monografii, komentarzy, artykułów i glos z zakresu prawa podatkowego i procedur podatkowych, a także z zakresu prawa i postępowania administracyjnego oraz postępowania sądowoadministracyjnego.
dr Wojciech Stachurski

Prezes Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, autor i współautor monografii, komentarzy, artykułów z zakresu prawa finansowego, podatkowego oraz procedur podatkowych, a także z zakresu prawa gospodarczego publicznego.
dr Krzysztof Winiarski

Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, autor i współautor monografii, komentarzy, artykułów z zakresu prawa podatkowego oraz procedur podatkowych, a także z zakresu prawa i postępowania administracyjnego.
Aleksandra Wrzesińska-Nowacka

Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do Spraw Doradztwa Podatkowego, autorka i współautorka komentarzy, artykułów z zakresu prawa podatkowego oraz procedur podatkowych, a także z zakresu prawa i postępowania administracyjnego.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA

Polecamy także

Ordynacja podatkowa. Komentarz praktyczny (z suplementem elektronicznym)

prof. dr hab. Bogumił Brzeziński (red.), prof. dr hab. Marek Kalinowski (red.), dr hab. Agnieszka Olesińska (red.)

Ordynacja podatkowa. Komentarz praktyczny (z suplementem elektronicznym)

Podatek od spadków i darowizn.
Komentarz

Stanisław Bogucki, dr Arkadiusz Cudak, dr Piotr Pietrasz, dr Wojciech Stachurski, dr Krzysztof Winiarski, Aleksandra Wrzesińska-Nowacka

Podatek od spadków i darowizn. Komentarz

zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor