poniedziałek, 14 października 2019; w sklepie jest 4569 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Leasing – ujęcie w księgach rachunkowych korzystającego i finansującego (e-book)

Katarzyna Szaruga, dr Roman Seredyński

Leasing – ujęcie w księgach rachunkowych korzystającego i finansującego (e-book)

symbol: eBRF0066
objętość: 61 str.
format: PDF
wydanie: 2016
ISBN: 978-83-7804-466-6
cena:
50,00 zł + 23% VAT
(brutto: 61,50 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
opis


Praktyczny przewodnik dla księgowego – zasady ujmowania w księgach rachunkowych umowy leasingu zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz MSSF z uwzględnieniem przepisów podatkowych.
 
Autorzy, biegli rewidenci:
  • szczegółowo omawiają leasing w prawie bilansowym i podatkowym – pojęcie leasingu, rozbieżności w przepisach i wynikające stąd konsekwencje w ewidencji rachunkowej i podatkowej,
  • przedstawiają zasady ujmowania leasingu zgodnie z MSSF
  • prezentują szereg przykładów ujęcia umów leasingu w księgach rachunkowych korzystającego i finansującego z zaznaczeniem różnic.
E-book stanowi fragment książki Operacje gospodarcze w praktyce księgowej autorstwa R. Seredyńskiego, K. Szarugi, A. Lenarcika i M. Dziedzi.
 
 
o autorze
Katarzyna Szaruga

Biegły rewident, dyrektor departamentu audytu UHY ECA S.A. w Zabrzu; doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowej firmie audytorskiej na stanowisku kierowniczym, gdzie była odpowiedzialna zarówno za przeprowadzanie badań i przeglądów sprawozdań finansowych, jak i sporządzanie pakietów konsolidacyjnych, realizację zleceń due diligence i wycenę przedsiębiorstw; posiada bogate doświadczenie w przekształcaniu sprawozdań finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSR/MSSF), w doradztwie dla spółek giełdowych oraz spółek przygotowujących się do wprowadzenia akcji na Giełdę Papierów Wartościowych; autorka licznych publikacji z zakresu rachunkowości.
dr Roman Seredyński

Biegły rewident, doktor nauk ekonomicznych, współwłaściciel i prezes zarządu ECA S.A. przez wiele lat kierownik działu audytu w międzynarodowej firmie audytorskiej, odpowiedzialny za całość prac związanych z badaniem sprawozdań finansowych; posiada również bogate doświadczenie w zakresie przekształcania sprawozdań finansowych zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości MSR/MSSF oraz niemieckim prawem bilansowym; bierze udział w sporządzaniu pakietów konsolidacyjnych, w realizacji projektów due dilligence oraz w wycenie przedsiębiorstw; autor wielu artykułów z zakresu audytu oraz sprawozdawczości finansowej; współpracownik firm szkoleniowych – wykładowca zagadnień z zakresu rachunkowości.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor