wtorek, 29 września 2020; w sklepie jest 4739 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz dla praktyków

dr hab. Elżbieta Klat-Górska, dr hab. Artur Mudrecki

Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz dla praktyków

symbol: PGK1209
objętość: 944 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: III, 2018
ISBN: 978-83-7804-396-6
cena:
250,00 zł + 5% VAT
(brutto: 262,50 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis
Wybitni eksperci, przedstawi­ciele nauki prawa i praktycy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym szczegółowo omawiają przepisy regulujące postępowanie administracyjne. Autorzy w jasny i przejrzysty sposób przedstawiają praktyczne aspekty wykładni i stosowania norm Kodeksu postępowania administracyjnego, w tym wykładnię nowych przepisów, które weszły w życie od 1 czerwca 2017 r.
Rewolucyjne zmiany w Kodeksie postępowania administracyjnego wprowadzone zostały ustawą z dnia 7 kwietnia 2017 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego oraz niektórych innych ustaw. Są to nie tylko zmiany w dotychczas obowiązujących przepisach, ale także zupełnie nowe uregulowania.

Autorzy szczegółowo wyjaśniają wszystkie nowe instytucje kodeksowe, w tym:
  • rozstrzyganie wątpliwości prawnych na korzyść strony,
  • mediację, 
  • przewlekłość postępowania, bezczynność organu administracji oraz ponaglenie,
  • milczące załatwienie sprawy administracyjnej,
  • postępowanie uproszczone,
  • administracyjne kary pieniężne,
  • europejską współpracę administracyjną.
Kompleksowa, uporządkowana wiedza, przejrzysty język oraz bogate orzecznictwo sądowe to znaczące atuty Komentarza dla praktyków.
 
o autorze
dr hab. Elżbieta Klat-Górska

Adiunkt w Zakładzie Prawa Cywilnego i Prawa Międzynarodowego Prywatnego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Kierownik Studium Podyplomowego Prawa Gospodarki Nieruchomościami Uniwersytetu Wrocławskiego. Etatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu. Autorka publikacji naukowych z zakresu prawa obrotu nieruchomościami rolnymi, prawa spółdzielczego, prawa zagospodarowania przestrzennego i procedury administracyjnej.
dr hab. Artur Mudrecki

Profesor nadzwyczajny w Zakładzie Prawa Finansowego i Podatkowego Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Autor ponad 100 publikacji, w większości poświęconych prawu podatkowemu, procedurze administracyjnej i sądowoadministracyjnej. Na szczególną uwagę zasługuje jego monografia  Rzetelny proces podatkowy (2015).
dr Waldemar Bochenek – doktor nauk prawnych, specjalność: postępowanie administracyjne. W latach 2006–2011 pozaetatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Legnicy. W latach 2007–2016 nauczyciel akademicki, promotor w ramach studiów I i II stopnia. W latach 2008–2015 czynnie wykonywał zawód radcy prawnego. Autor i współautor publikacji naukowych z zakresu procedury administracyjnej. Od czerwca 2015 r. sędzia sądu rejonowego, orzekający w sprawach gospodarczych.

dr Krzysztof Jaroszyński – adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat, autor wielu publikacji z zakresu prawa administracyjnego oraz publicznego prawa gospodarczego.

dr hab. Andrzej Kabat – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego w stanie spoczynku. W latach 2001–2010 profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, kierownik Katedry Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego. Od 1 października 2010 r. profesor nadzwyczajny Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Autor ponad 100 publikacji głównie z zakresu postępowania sądowoadministracyjnego, postępowania administracyjnego i postępowania podatkowego, w tym współautor komentarzy do ustawy Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi oraz ustawy Ordynacja podatkowa.

mgr Joanna Kabat-Rembelska – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego. W latach 1988–2000 sędzia sądów powszechnych, orzekająca w sprawach cywilnych.

prof. dr hab. Zygmunt Niewiadomski – Dyrektor Instytutu Prawa i Polityki Gospodarczej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego w stanie spoczynku. Członek znaczących, krajowych i międzynarodowych, gremiów naukowych i eksperckich, m.in.: Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN oraz Niemieckiej Akademii Badań Przestrzennych i Planowania Krajowego. Autor i współredaktor ponad 200 publikacji naukowych, w tym Systemu prawa administracyjnego, kilkunastu monografii, podręczników akademickich oraz komentarzy.

dr Krzysztof Sobieralski – adiunkt w Zakładzie Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Rady Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie. Etatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu. Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu postępowania administracyjnego, egzekucyjnego i sądowoadministracyjnego.

mgr Aleksandra Wrzesińska-Nowacka – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego w Izbie Finansowej, zajmująca się problematyką podatków dochodowych, lokalnych, od spadków i darowizn. W latach 1989–2002 sędzia sądu powszechnego, orzekająca w sprawach gospodarczych. Autorka i współautorka publikacji dotyczących podatków dochodowych oraz podatku od spadków i darowizn.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA

Polecamy także

Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych. 
Komentarz (z suplementem elektronicznym)

dr Tomasz Brzezicki, dr hab. Krzysztof Lasiński-Sulecki, dr Paweł Majka, dr hab. Wojciech Morawski, prof UMK

Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych. Komentarz (z suplementem elektronicznym)

Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz dla praktyków (e-book)

dr hab. Elżbieta Klat-Górska, dr hab. Artur Mudrecki

Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz dla praktyków (e-book)

Ordynacja podatkowa. Komentarz praktyczny (z suplementem elektronicznym)

prof. dr hab. Bogumił Brzeziński (red.), prof. dr hab. Marek Kalinowski (red.), dr hab. Agnieszka Olesińska (red.)

Ordynacja podatkowa. Komentarz praktyczny (z suplementem elektronicznym)

zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor