czwartek, 21 września 2017; w sklepie jest 4071 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz dla praktyków (z suplementem elektronicznym)

dr hab. Lidia Klat-Wertelecka, prof. UO (red.), dr Artur Mudrecki (red.)

Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz dla praktyków (z suplementem elektronicznym)

symbol: PGK756e
objętość: 812 str.
format: B5
oprawa: twarda
wydanie: II, 2012
aktualizacja: pobierz
ISBN: 978-83-7804-036-1
cena:
230,00 zł + 5% VAT
(brutto: 241,50 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis
Grono wybitnych przedstawicieli nauki i praktyki stworzyło komentarz przeznaczony w szczególny sposób dla praktyków.

W sposób jasny i obrazowy wyjaśniają arkana postępowania administracyjnego, podpowiadając najbardziej skuteczne sposoby działania, m.in.:
  • zasady wszczęcia i zawieszenia postępowania,
  • procedurę przywrócenia terminu,
  • przebieg rozprawy,
  • tryb odwołań i zażaleń, itp.

Przejrzysty układ tekstu oraz bardzo bogate orzecznictwo, glosy, przywoływana literatura oraz liczne przykłady czynią to dzieło niezbędnym na półce praktyka.


Dzięki suplementowi (format PDF) prezentowane tezy można edytować, drukować i zapisywać.

Komentarz ze stanem prawnym na marzec 2012 r.
Do pobrania darmowa aktualizacja z uwzględnieniem zmian legislacyjnych
na dzień 1 maja 2013 r.

AKTUALIZACJA LEGISLACYJNA NA DZIEŃ 1.05.2013 R.
(tekst jednolity Dz.U. z 2013 r., poz. 267) 
recenzje
Kodeks postępowania administracyjnego bez tajemnic

Książka o: działaniach w zakresie prawa administracyjnego.

Książka dla: urzędników, prawników, podmiotów na co dzień mających kontakt z urzędami.

Dlaczego warto ją mieć: Znani specjaliści z zakresu procedury administracyjnej artykuł po artykule omawiają jeden z najważniejszych aktów prawnych w działalności urzędników. Każdy przepis ustawy z 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 267) został w tej obszernej książce rozłożony na czynniki pierwsze.

Czymś, co zwraca uwagę jest to, że tłumacząc, w jaki sposób należy rozumieć, a następnie stosować poszczególne regulacje, autorzy niezwykle mocno korzystają z dorobku nauki prawa o postępowaniu administracyjnym oraz orzecznictwa sądów administracyjnych.

Co ważne, nie robią tego hasłowo, ale obficie cytują sentencje i uzasadnienia sądowych wyroków. Skupiają się przy tym na obecnych trendach orzeczniczych, pomijając te, które kiedyś co prawda obowiązywały, ale w pewnym momencie się zmieniły. Wyraźnie więc widać, że zgodnie z tytułem książki jest ona dedykowana praktykom.

Powinna być więc traktowana raczej jako narzędzie pomocne w codziennej pracy urzędników oraz osób reprezentujących obywateli w kontaktach z administracją, a nie jako podręcznik do nauki procedury administracyjnej.

Sugeruje to również sama konstrukcja wywodu: choć prowadzony klarownie, pełen jest szczegółów i niuansów, które można zrozumieć jedynie posiadając ogólną wiedzę o temacie. Do papierowej wersji książki dołączone jest na płycie jej elektroniczne wydanie.
„Dziennik Gazeta Prawna”, Czytelnia DGP, 12 lutego 2014 r.
Recenzja do poprzedniego wydania:

O administracji z przykładami


Prace zbiorowe recenzować trudno, bo każdy autor pisze inaczej i o uogólnienia niełatwo.
Tak też jest w przypadku komentarza do kodeksu postępowania administracyjnego, który ukazał się niedawno nakładem wydawnictwa ODDK. Generalnie przeczytałem go z przyjemnością. (…). Zdecydowanie przeważają jednak zalety – takie jak uporządkowanie wykładu czy obfite wspieranie go orzecznictwem.
Na korzyść autorów przemawia też zobrazowanie komentowanych przepisów licznymi przykładami sytuacji, o które chodzi. Umiejętność podania przykładów zamiast pustego przywoływania ustawowych formułek bardzo ułatwia czytelnikowi zorientowanie się, o co w przepisie chodzi (…).
„Rzeczpospolita”, Dobra Firma, 16 września 2008 r.
o autorze
dr hab. Lidia Klat-Wertelecka, prof. UO

Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego w Zakładzie Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. Profesor Uniwersytetu Opolskiego, kierownik Katedry Postępowania Administracyjnego i Metodologii Badań Administracyjno-Prawnych na Wydziale Prawa i Administracji UO. Kierownik Studiów Podyplomowych Egzekucji Administracyjnej Uniwersytetu Wrocławskiego. Wykładowca na podyplomowych studiach administracji publicznej, samorządu terytorialnego, egzekucji administracyjnej, prawa gospodarki nieruchomościami, prowadzonych w UWr i UO, wykładowca na podyplomowych studiach z zakresu windykacji wierzytelności w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, trener szkoleń dla administracji publicznej. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i opinii prawnych z zakresu postępowania administracyjnego, egzekucji administracyjnej, postępowania sądowoadministracyjnego oraz prawa samorządu terytorialnego.  
dr Artur Mudrecki

Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, adiunkt w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Autor ponad 40 publikacji, w tym współautor komentarza do podatku dochodowego od osób prawnych.
prof. dr hab. Zygmunt Niewiadomski – profesor zwyczajny, kierownik Katedry Prawa Gospodarczego w Szkole Głównej Handlowej, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, ekspert władz państwowych w kraju (komisje parlamentarne, Rada ds. Samorządu Terytorialnego przy Prezydencie RP, Państwowa Rada Gospodarki Przestrzennej) i za granicą (Rada Doradcza przy Ministrze Komunikacji, Budownictwa i Mieszkalnictwa Niemiec). Członek znaczących, krajowych i międzynarodowych, gremiów naukowych (Komitet Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN, Niemiecka Akademia Badań Przestrzennych i Planowania Krajowego). Autor blisko 200 publikacji naukowych, w tym kilkunastu monografii i podręczników akademickich oraz komentarzy.
dr Waldemar Bochenek – radca prawny, adiunkt Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania „Copernicus” we Wrocławiu, pozaetatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Legnicy.
dr Krzysztof Jaroszyński – adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego w Szkole Głównej Handlowej, współautor komentarza do ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
dr Elżbieta Klat-Górska – adiunkt w Zakładzie Prawa Cywilnego i Prawa Międzynarodowego Prywatnego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Kierownik Studium Podyplomowego Prawa Gospodarki Nieruchomościami Uniwersytetu Wrocławskiego. Etatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu. Autorka publikacji naukowych z zakresu prawa obrotu nieruchomościami rolnymi, prawa spółdzielczego, prawa zagospodarowania przestrzennego i procedury administracyjnej.
mgr Bogusław Moraczewski – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, wykładowca postępowania administracyjnego na uczelniach prawniczych i kursach doskonalenia zawodowego, specjalizujący się w prawie budowlanym.
dr Krzysztof Sobieralski – adiunkt w Zakładzie Postępowania Administracyjnego i Sądownictwa Administracyjnego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, etatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu, autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu postępowania administracyjnego, egzekucyjnego i sądowoadministracyjnego.
mgr Aleksandra Wrzesińska-Nowacka – autorka od 2002 r. jest sędzią Naczelnego Sądu Administracyjnego, orzekała początkowo w Ośrodku Zamiejscowym NSA w Łodzi, następnie w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Łodzi, a od 1 maja 2008 r. orzeka w Naczelnym Sądzie Administracyjnym w Izbie Finansowej, zajmując się problematyką podatków dochodowych, lokalnych, od spadków i darowizn. W latach 1989-2002 była sędzią sądu powszechnego, orzekała w sprawach gospodarczych.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA

Polecamy także

Umowa o roboty budowlane. Szczegółowa analiza podatkowa. Aspekty prawne i bilansowe. Przykłady

dr hab. Marcin Jamroży (red.), Agnieszka Jamroży, Halina Lebrand, Przemysław Fil

Umowa o roboty budowlane. Szczegółowa analiza podatkowa. Aspekty prawne i bilansowe. Przykłady

Kodeks spółek handlowych – komentarz

Mirosław Ożóg (red.), Zbigniew Koźma (red.)

Kodeks spółek handlowych – komentarz

Egzekucja administracyjna w praktyce

dr hab. Lidia Klat-Wertelecka, prof. UO

Egzekucja administracyjna w praktyce

Finanse publiczne. Komentarz praktyczny (z suplementem elektronicznym)

prof. dr hab. Eugeniusz Ruśkowski (red.), prof. dr hab. Joanna Małgorzata Salachna (red.)

Finanse publiczne. Komentarz praktyczny (z suplementem elektronicznym)

Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych. 
Komentarz (z suplementem elektronicznym)

dr Tomasz Brzezicki, dr hab. Krzysztof Lasiński-Sulecki, dr Paweł Majka, dr hab. Wojciech Morawski, prof UMK

Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych. Komentarz (z suplementem elektronicznym)

zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor