sobota, 27 lutego 2021; w sklepie jest 4658 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Instrukcja postępowania z materiałami szkodliwymi i niebezpiecznymi przy pracach czyszczących i dezynfekcyjnych (e-book)

Halina Wojciechowska-Piskorska

Instrukcja postępowania z materiałami szkodliwymi i niebezpiecznymi przy pracach czyszczących i dezynfekcyjnych (e-book)

symbol: eBHP0014
objętość: 44 str.
format: PDF | zawarty w instalatorze.exe (dostawa online)
wydanie: 2012
wymagania: system operacyjny MS Windows, Acrobat Reader
ISBN: 978-83-7804-413-0
Zobacz darmowy fragment e-booka
cena:
30,00 zł + 5% VAT
(brutto: 31,50 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
opis


Zgodnie z § 41 ust. 1 rozporządzenia MPiPS z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (t.j.: Dz.U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.) pracodawca jest obowiązany udostępnić pracownikom, do stałego korzystania, aktualne instrukcje bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczące m.in. postępowania z materiałami szkodliwymi dla zdrowia i niebezpiecznymi.
Podczas sprzątania pomieszczeń pracy pracownik jest narażony na kontakt z czynnikami szkodliwymi i niebezpiecznymi. Niniejsze opracowanie, pomocne w odniesieniu do substancji chemicznych niebezpiecznych lub mieszanin niebezpiecznych, które pracownicy stosują, jak też na które mogą być narażeni w trakcie wykonywanej pracy, omawia m.in.:
  • nowe wymagania dotyczące oznakowania opakowań substancji niebezpiecznych i mieszanin niebezpiecznych,
  • przechowywanie i magazynowanie chemikaliów niebezpiecznych,
  • warunki bezpiecznego postępowania z substancjami i mieszaninami niebezpiecznymi,
  • usuwanie odpadów.
W opracowaniu zamieszczono dwa przykłady instrukcji postępowania z materiałami szkodliwymi i niebezpiecznymi tj. materiał skażony biologicznie oraz z chemikaliami niebezpiecznymi:
  • instrukcja postępowania ze skażonym materiałem biologicznym, przeznaczonym do stosowania w zakładach usług medycznych (stanowisko salowej),
  • instrukcja postępowania z chemikaliami niebezpiecznymi przy pracach czyszczących i dezynfekcyjnych (stanowisko sprzątaczki).
Instrukcje zawierają podstawowe informacje dotyczące takich czynników, w sposób zrozumiały dla pracowników wskazuje czynności, które należy wykonać przed rozpoczęciem pracy, zasady i sposoby bezpiecznego wykonywania pracy, zasady stosowania i przechowywania preparatów czyszczących i dezynfekcyjnych, czynności do wykonania po zakończeniu pracy, zasady udzielania pierwszej pomocy w przypadku kontaktu z czynnikami szkodliwymi i niebezpiecznymi.
o autorze
Halina Wojciechowska-Piskorska

Wieloletni inspektor pracy Państwowej Inspekcji Pracy
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor