sobota, 27 listopada 2021; w sklepie jest 4717 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
GlobalGAP. Podstawy, wymagania, wdrażanie i kontrola (z suplementem elektronicznym)

dr hab. Małgorzata Wiśniewska, prof. UG

GlobalGAP. Podstawy, wymagania, wdrażanie i kontrola (z suplementem elektronicznym)

symbol: HAC717e
objętość: 128 str.
format: A4
oprawa: miękka klejona
wydanie: 2011
seria: GlobalGAP
ISBN: 978-83-7426-746-5
cena:
130,00 110,50 zł + 5% VAT
(brutto: 116,03 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis
System GlobalGAP to ważny, niezależny, dobrowolny system służący zapewnieniu bezpieczeństwa żywności na etapie produkcji podstawowej. Zainteresowanie tym systemem, zarówno w świecie, jak i w Polsce, wynika przede wszystkim z rosnących oczekiwań i świadomości konsumentów oraz z wymagań sieci detalicznych, dla których certyfikat GlobalGAP jest wiarygodnym potwierdzeniem spełnienia wysokich standardów produkcji rolnej.

W książce omówiono główne założenia i zasady systemu, ze szczególnym wskazaniem standardu dotyczącego zintegrowanego zapewnienia bezpieczeństwa i jakości w gospodarstwie i jego roli w kształtowaniu zrównoważonej produkcji rolniczej. Skoncentrowano się na wymaganiach opisanych w tzw. zakresie bazowym dla wszystkich gospodarstw. Przedstawiono opcje i ogólne zasady certyfikacji systemu, warunki jego utrzymania i nadzorowania oraz wymagania, jakie dany producent powinien spełnić, aby uzyskać certyfikat GlobalGAP.

Dopełnieniem książki jest lista kontrolna uwzględniająca poziom zgodności dla zakresu bazowego dla wszystkich gospodarstw, przykłady postępowania podczas przeprowadzania oceny ryzyka oraz słownik pojęć stosowanych w systemie GlobalGAP.

Opracowanie jest dedykowane przede wszystkim producentom rolnym, a także specjalistom reprezentującym ośrodki doradcze i jednostki certyfikacyjne. Może być pomocne jako literatura uzupełniająca dla doktorantów, studentów kierunków rolniczych, towaroznawczych oraz zarządzania, specjalizujących się w zarządzaniu jakością i bezpieczeństwem żywności.

Dołączony do publikacji suplement elektroniczny zawiera zamieszczoną w książce listę kontrolną oraz przykłady oceny ryzyka. Format MS Word umożliwia edytowanie dokumentów, dostosowanie ich do własnych potrzeb, wydruk.
recenzje
Recenzja dra hab. inż. Piotra Grudowskiego, prof. PG

Obszar tematyczny recenzowanej pracy należy uznać za bardzo aktualny i niezwykle ważny, zarówno ze względów poznawczych, jak i praktycznych. Praca łączy w sobie cechy profesjonalnego opracowania naukowego oraz podręcznika dla szerokich grup odbiorców. Należy podkreślić również jej potencjalne walory praktyczne.

Tematykę podjętą przez Autorkę należy uznać za istotną z punktu widzenia rozwoju teorii i praktyki towaroznawstwa oraz nauk o zarządzaniu.

Książka Pani profesor Małgorzaty Wiśniewskiej ma szereg walorów:

1)      powstała na znaczącej bazie własnych prac teoretycznych i badań empirycznych Autorki, niosąc ładunek autentycznej wiedzy,

2)      inspiruje i otwiera niezwykle ciekawe perspektywy w dziedzinach towaroznawstwa i nauk o zarządzaniu,

3)      wypełnia lukę metodyczną w teorii i praktyce w zakresie bezpieczeństwa w łańcuchu żywności,

4)      jest dobrze ilustrowana tabelami, rysunkami i przykładami, co bardzo wzbogaca jej zawartość treściową,

5)      całość treści podana jest w sposób bardzo czytelny dla różnych grup czytelników – zarówno naukowców, jak i praktyków zobligowanych do aplikacji i nadzorowania systemu Global GAP.

dr hab. inż. Piotr Grudowski, prof. PG
o autorze
dr hab. Małgorzata Wiśniewska, prof. UG

Profesor Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie kieruje Zakładem Zarządzania Jakością i Środowiskiem w Katedrze Ekonomiki Przedsiębiorstw na Wydziale Zarządzania UG. Specjalizuje się w problematyce zarządzania jakością i bezpieczeństwa produktu żywnościowego. Jest autorką licznych publikacji poświęconych zagadnieniom jakości, ze szczególnym uwzględnieniem jej praktycznego zastosowania w sektorze rolno-spożywczym. Ma doświadczenie jako auditor wiodący systemów zarządzania jakością w przemyśle spożywczym i prowadzi w tym zakresie szkolenia, współpracując z głównymi jednostkami certyfikacyjnymi w Polsce.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor