czwartek, 4 marca 2021; w sklepie jest 4663 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Budżet samorządowy i wieloletnia prognoza finansowa – projektowanie, wykonywanie, sprawozdawczość (z suplementem elektronicznym)

prof. dr hab. Joanna M. Salachna (red.), Ewa Czołpińska , Anna Ostrowska

Budżet samorządowy i wieloletnia prognoza finansowa – projektowanie, wykonywanie, sprawozdawczość (z suplementem elektronicznym)

symbol: JBK960e
objętość: 470 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: 2014
ISBN: 978-83-7804-206-8
 
cena:
190,00 zł + 5% VAT
(brutto: 199,50 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis
Jak prawidłowo, zgodnie z przepisami przeprowadzić procedurę budżetową (w tym opracować budżet, stworzyć i podjąć uchwałę budżetową, przeprowadzić jej wykonywanie), a także wprowadzić wieloletnią prognozę finansową.

W publikacji:
  • charakterystyka i konstrukcja wieloletniej prognozy finansowej oraz procedura jej opracowywania i uchwalania,
  • omówienie struktury uchwały budżetowej oraz wzór takiej uchwały (w kilku wariantach),
  • dług jednostki samorządu terytorialnego i deficyt budżetowy – regulacje prawne, konsekwencje przekroczenia wskaźnika,
  • zagadnienia procedury budżetowej JST – opracowywanie oraz uchwalanie budżetu oraz reguły jego wykonywania z uwzględnieniem obszarów, które przysparzają wielu problemów praktycznych,
  • sprawozdawczość finansowa JST oraz autoryzacja wykonania budżetu.


Omówieniom poszczególnych zagadnień towarzyszy nie tylko powoływanie istniejącej dotychczas praktyki (np. orzeczniczej) i autorskich poglądów, ale – co szczególnie istotne – wskazano konkretne problemy występujące w praktyce i możliwości ich rozwiązania oraz zaproponowano wzory dokumentów, uchwał, przykłady sporządzenia sprawozdań itp.

Publikacja niezbędna dla każdego skarbnika, głównego księgowego oraz osób zaangażowanych w tworzenie, uchwalanie i wykonanie budżetu oraz wieloletniej prognozy finansowej w jednostkach samorządu terytorialnego.

 
o autorze
prof. dr hab. Joanna M. Salachna

Profesor dr hab. nauk prawnych, radca prawny. Specjalizuje się w prawie finansów publicznych, a w szczególności finansów samorządowych. Oprócz osiągnięć naukowych (w tym autorstwa lub współautorstwa ponad 160 publikacji, m.in. kolejnych komentarzy praktycznych do ustawy o finansach publicznych, Wyd. ODDK) posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne. Przez ponad 15 lat była członkiem Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, a przez kilkanaście lat orzekała w sprawach naruszeń dyscypliny finansów publicznych. Jest kierownikiem Katedry Prawa i Administracji na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.
Ewa Czołpińska

Prawnik; praktyk; autorka wielu publikacji z dziedziny gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego; długoletni pracownik Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku – Naczelnik Wydziału Informacji, Analiz i Szkoleń, Przewodnicząca Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy RIO w Białymstoku. 
Anna Ostrowska

Dr nauk prawnych; adiunkt Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku; członek Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, członek Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych; autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu finansów państwa i samorządu terytorialnego. 
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor