niedziela, 11 kwietnia 2021; w sklepie jest 4667 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Spółka cywilna – instrukcja obsługi

Adam Marek Malinowski

Spółka cywilna – instrukcja obsługi

symbol: PGK803
objętość: 284 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: II, 2012
ISBN: 978-83-7804-073-6
cena:
140,00 zł + 5% VAT
(brutto: 147,00 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis
Książka stanowi wyjątkową na rynku praktyczną instrukcję obsługi spółki cywilnej, która w unikatowy sposób łączy teorię z praktyką. Oprócz wyczerpującego omówienia funkcjonowania spółki w ramach uregulowań kodeksowych publikacja zawiera bowiem rozdziały poświęcone działaniu spółki w realiach rynkowych. Traktuje o obrocie wekslowym, prawie pracy, postępowaniach sądowych, praktyce kontraktowej, sprawach wewnętrznych i zewnętrznych spółki, doradzając i wskazując możliwe drogi postępowania w rozmaitych, nie tylko prawnych, sytuacjach. Książkę uzupełniają odpowiednio dobrane wzory formularzy i praktyczne przykłady.

Warto ją kupić, ponieważ:
  • jest to bardzo precyzyjny komentarz tej formy prawnej, od powstania spółki do jej rozwiązania lub likwidacji bądź też transformacji,
  • zawiera liczne praktyczne przykłady z dokładną analizą skutków prawnych i podatkowych określonych działań,
  • to swoisty instruktaż jak spółkę zarejestrować i jak nią zarządzać,
  •  zawiera bogate orzecznictwo oraz interpretacje MF oraz wzory.
recenzje
Recenzja do poprzedniego wydania:

KSIĄŻKA O praktycznym stosowaniu regulacji dotyczących spółek cywilnych.
KSIĄŻKA DLA przedsiębiorców, pracodawców, kontrahentów.
DLACZEGO WARTO JĄ MIEĆ? Charakter spółki cywilnej nie jest do końca jasny, a odnoszące się do niej przepisy nierzadko sobie przeczą. Autor publikacji zwraca na to szczególną uwagę, podkreślając, że powszechne przekonanie o niezwykłej prostocie działania takich spółek jest po prostu dalekie od prawdy. W rzeczywistości regulujące ich działalność prawo jest źródłem wielu dylematów. Co ważne, tylko pozornie prowadzenie takiej spółki nie wymaga większego zachodu. Ta książka jest właśnie o tym, jak sobie radzić z tego rodzaju problemami, jak nie wpaść w pułapki prawne i pozaprawne, czy jak wątpliwości prawne rozstrzygały sądy. Dotyczy to wszystkich spraw związanych z funkcjonowaniem spółki cywilnej – kształtowania jej umowy, udziału wspólników, relacji zewnętrznych (nie tylko związanych z reprezentacją) i wewnętrznych (również z pracownikami), przekształceń i rozwiązania działalności. Czytelnik ma także możliwość poznania różnic istniejących między spółką cywilną a spółkami osobowymi, kapitałowymi i podmiotami nietypowymi, czyli spółką lwią, cichą i małżeńską.
Gazeta Prawna – 15 stycznia 2008 r.
o autorze
Adam Marek Malinowski

Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, absolwent UJ i aplikacji sądowej przy Sądzie Okręgowym w Warszawie. Wykładowca KSAP, prowadzi kompleksową obsługę jednostek samorządu terytorialnego. Specjalizuje się w prawie umów, prawie gospodarczym i prawie pracy ze szczególnym uwzględnieniem postępowań sądowych. Jest autorem i współautorem ponad tysiąca artykułów i kilkudziesięciu monotematów o tematyce prawniczej, autorem książki „Aplikacje prawnicze. Testy Ministerstwa Sprawiedliwości”, komentarza postępowań odrębnych w k.p.c., do prawa zamówień publicznych i do prawa urlopowego. Obecnie prowadzi indywidualną kancelarię radcowską w Warszawie.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor