sobota, 21 października 2017; w sklepie jest 4086 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Dokumentacja zasad (polityki) rachunkowości w jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych – wzorzec zarządzenia (z suplementem elektronicznym)

dr Anna Zysnarska

Dokumentacja zasad (polityki) rachunkowości w jednostkach budżetowych i samorządowych zakładach budżetowych – wzorzec zarządzenia (z suplementem elektronicznym)

symbol: JBK1065e
objętość: 124 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: VIII, 2016
ISBN: 978-83-7804-284-6
cena:
170,00 zł + 5% VAT
(brutto: 178,50 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis
Gotowe wzorce zarządzeń wewnętrznych – opracowanie pomocne kierownikom oraz głównym księgowym jednostek budżetowych w stworzeniu dokumentacji polityki rachunkowości obowiązującej w jednostkach. Tekst publikacji, po uzupełnieniu i przetworzeniu uwzględniającym indywidualne rozwiązania przyjęte w jednostce oraz podpisaniu przez kierownika, przyjmie postać wymaganego przepisami ustawy o rachunkowości zarządzenia. Dla ułatwienia do książki dołączono suplement elektroniczny zawierający treść zarządzeń w formacie MS Word. Plik z suplementem można pobrać poprzez Internet (szczegółowa instrukcja zamieszczona jest w książce).

Publikacja przygotowana według stanu prawnego na dzień 1 stycznia 2016 r. uwzględnia nowelizację rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 5 lipca 2010 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (t.j. Dz.U. z 2013 r. poz. 289, ostatnia zmiana: Dz.U. z 2015 r. poz. 1954).
recenzje
Recenzja wydania IV

Jak prowadzić księgowość w zakładach budżetowych

Celem książki jest pomoc kierownikom oraz księgowym pracującym w zakładach budżetowych. Zawiera ona wzór polityki rachunkowości, która powinna zostać przyjęta w każdym podmiocie. Jednym z przykładowych załączników są metody wyceny aktywów i pasywów oraz ustalania wyniku finansowego. Czytelnicy dowiedzą się z tego opracowania jak ewidencjonować i wyceniać nawet tak specyficzne składniki majątku, jak uzbrojenie i sprzęt wojskowy czy zbiory biblioteczne oraz dobra kultury.

Opisany został także system ochrony danych, który powinien funkcjonować w każdej jednostce. Chodzi m.in. o zagwarantowanie regularnego wykonywania kopii bezpieczeństwa danych księgowych. Zaleca się także stosowanie odpowiednich systemów bezpiecznej transmisji danych oraz programów antywirusowych.

Jest to już czwarte wydanie tego opracowania. Uwzględnia ono obowiązujące od 14 maja 2008 r. Zmiany w rozporządzeniu w sprawie szczególnych zasad rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego oraz niektórych jednostek sektora finansów publicznych.
„Rzeczpospolita”, Dobra Firma, 18 sierpnia 2008 r
o autorze
dr Anna Zysnarska

Adiunkt w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku, doświadczony dydaktyk, autorka cenionych podręczników do nauki rachunkowości oraz poradników poświęconych rachunkowości budżetowej.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA
zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor