wtorek, 25 września 2018; w sklepie jest 4364 produktów
ZALOGUJ SIĘ ZAŁOŻ KONTO

Koszyk jest pusty, zapraszamy na zakupy! 
Twój schowek jest pusty.
kategorie

Newsletter

Podaj e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach wydawniczych i promocjach zapisz się
Kształtowanie ustroju rolnego. Obrót nieruchomościami rolnymi

dr Łukasz Bernatowicz, Krzysztof Gładych

Kształtowanie ustroju rolnego. Obrót nieruchomościami rolnymi

symbol: PGK1133
objętość: 148 str.
format: B5
oprawa: miękka klejona
wydanie: 2017
ISBN: 978-83-7804-342-3
cena:
150,00 zł + 5% VAT
(brutto: 157,50 zł)
dostępna
dostępność:
publikacja w sprzedaży
wysyłamy w ciągu 24 h
sprawdź koszty dostawy
opis
Książka poświęcona zagadnieniom związanym z kształtowaniem ustroju rolnego w polskim ustawodawstwie. Swoim zakresem obejmuje przede wszystkim obrót nieruchomościami rolnymi, wskazując i opisując nie tylko dotychczasowe regulacje, ale i przepisy obecnie obowiązujące, które uległy znacznym zmianom, w szczególności na skutek wejścia w życie ustawy z dnia 14 kwietnia 2016 roku o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw.

Pozycja obowiązkowa dla właścicieli gruntów rolnych oraz podmiotów zainteresowanych nabyciem takich nieruchomości. W sposób kompleksowy wyjaśnia wątpliwości interpretacyjne związane z zastosowanymi w przepisach prawnych definicjami (m.in. rolnika indywidualnego, gospodarstwa i nieruchomości rolnej) oraz dotyczące kwalifikacji rolniczych. Omawia ponadto drogę umożliwiającą zbycie i nabycie przedmiotowych nieruchomości, wskazuje warunki takich transakcji, podmioty uprawnione z prawa pierwszeństwa czy prawa nabycia, jak również konsekwencje niezastosowania się do obowiązujących przepisów prawa. 

Książka kierowana jest do studentów prawa i administracji, aplikantów radcowskich i adwokackich oraz do praktyków, pracowników administracji publicznej i samorządowej, a także służb prawnych stosujących prawo rolne.
o autorze
dr Łukasz Bernatowicz

Doktor nauk prawnych, radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w zakresie prawa gospodarczego, administracyjnego i arbitrażowego. Arbiter w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Ekspert prawny Business Centre Club w Warszawie. Ekspert prawny komisji i podkomisji sejmowych. Sporządza opinie prawne na zlecenie Kancelarii Prezydenta RP oraz Kancelarii Sejmu RP. Zajmuje się również kwestiami związanymi z szeroko pojętą reprywatyzacją i zwrotem dawnej własności, w szczególności problematyką Dekretu Warszawskiego. Autor artykułów i publikacji o tematyce prawniczej.
Krzysztof Gładych

Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, radca prawny z doświadczeniem w zakresie prawa nieruchomości oraz prawa gospodarczego. Od wielu lat związany z Kancelarią Radców Prawnych i Doradców Podatkowych Bernatowicz Komorniczak Mazur sp.p. z siedzibą w Warszawie. Autor artykułów o tematyce prawniczej.
NAJBLIŻSZA KSIĘGARNIA

Polecamy także

zapisz się do newslettera
płatności obsługujepayu
ODDK Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Obrońców Westerplatte 32A, 80-317 Gdańsk, tel./faks: (58) 554 29 17   ...więcej »
Opracowanie Prekursor